ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

چهاردهم خرداد رحلت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه

بسم الله الرحمن الرحیم

ما تحت رهبری پیغمبر اسلام این دو کلمه را می‏‌خواهیم اجرا کنیم؛ نه ظالم باشیم و نه مظلوم. ما در طول تاریخ مظلوم بودیم. از همه جهات مظلوم بودیم. و ما امروز می‏‌خواهیم که مظلوم نباشیم و ظالم هم نباشیم. ما تعدی به هیچ کشوری، به واسطۀ دستوری که به ما رسیده است از اسلام، نخواهیم کرد؛ و تجاوز به هیچ فردی نخواهیم کرد و نباید بکنیم و تجاوز به هیچ کشوری نخواهیم کرد و نباید بکنیم لکن از تجاوز دیگران هم باید جلوگیری کنیم.

 

صحیفه نور جلد:14 صفحه:66 تاریخ سخنرانی:22/11/59

 

چهاردهم خرداد برای مردم ایران یادآور رحلت جانسوز بزرگ مردی تاریخ ساز، خلف صالح اولیای الهی، امام روح الله است که با بهره مندی کامل از اندیشه های ناب اسلام محمدی، بنیاد حرکت اصلاحی عمیقی را نه تنها در ایران که در همه جوامع اسلامی و ملتهای مظلوم بنا نهاد. حرکت اصلاحی که سرانجام آن فروریختن پایه های نظام استبدادی شاهنشاهی و بنای جمهوری اسلامی ایران بود. مکتب امام خمینی مکتب آزادی و آزادگی است که منشا حرکت های آزادیخواهانه در سطح جهان شد. حریت و آزادی شرط اصلی درک حرکت اصلاحی امام و پیروی از اندیشه های ناب اوست. امام خمینی نسخه ای بی بدیل از بزرگان علم و سیاست بود که همچون ستاره ای فروزان در آسمان فضیلت و تقوی، دیده های امت اسلامی را بصیرت داد . در مکتب امام نظام مطلوب جهانی بر پایه مبارزه دائمی با جهل و رفع ظلم و تجاوز و تحقیر ملتها و تحقق عدالت اجتماعی و صلح واقعی است.

در سالگرد ارتحال جانگداز امام خمینی رحمه الله علیه, اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا, با تسلیت به محضر ملت شریف ایران وهمه آزادگان جهان, بیعت مجدد خود را با خلف صالح ایشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای﴿مد ظله العالی﴾ اعلام نموده و پشتیبانی خود را جهت تحقق آرمانهای امام ﴿ره﴾ در اصلاح امور کشور به سمت جامعه اسلامی شایسته، نمونه و قدرتمند و منکوب کردن زیاده خواهی های امریکا و صهیونیسم فاسد تحت فرمان رهبر معظم انقلاب اعلام می نماید. امروز بعد از 27 سال از ارتحال امام امت, آموزه های مکتب امام باید شاخصی برای اداره کشور,سیاست خارجی و الگویی برای نسل جوان انقلابی باشد. در پیگیری این موضوع, با نگاهی دوباره به وصیت نامه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ﴿ره﴾ نکاتی را به مردم و مسئولین و دولتمردان متذکر می شویم:

 

1-دراندیشه امام "همه باید تابع قانون باشند" اختلافات از راه قانون شکنی پیش می آید. قانون میثاق مشترک اصلی مردم جامعه برای حرکت در مسیرتوسعه است. وضع و تبیین قوانین بر مبنای اسلام و اجرای صحیح و همه جانبه آن و تساوی همه افراد ملت در برابر قانون ارکان اساسی قانونمندی است. "قانون در رأس واقع شده است و همه افراد هر کشور باید خودشان را با آن قانون تطبیق بدهند. اگر قانون برخلاف خودشان حکمی کرد, باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند. آن وقت است که کشور, کشور قانون می شود". امام خضوع در برابر قانون را راه نجات در فتنه ها و اختلاف افکنی ها می دانستند.

2-امام عزیز فرمودند: " تا روح تعاون و تعهد در جامعه برقرار است کشور عزیز از هر آسیب انشالله تعالی مصون است" انتخابات, مصداقی از تعاون و تعهد است. اعضای این اتحادیه, ضمن تشکراز مردم و مسئولین بخاطر حضور متعهدانه و پر شور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان؛ بر خود لازم می دانند به نقش آفرینان سیاسی کشور متذکر شوند که مبادا "انتخابات" این اصل مهم را با منافع شخصی و جناحی از مسیر درست,انقلابی و قانونی خارج کنیم. این انقلاب حاصل سالها مجاهدت مردان خدا و حاصل خون صد ها هزار شهید است که در پای آن نثار شده است.

 

3- در اندیشه سیاسی امام ﴿ره﴾ حمایت از مظلومین در برابر ظالمان مرز نمی شناسد مسئله فلسطین, سوریه, عراق, یمن و... مسئله تمام جهان اسلام و همه آزادی خواهان است و البته موضوعی که بسیار رنج آور است سکوت مجامع بین المللی مدعی حقوق بشردر قبال این جنایتها است. حمایت از هر جنبش اسلامی و رهایی بخش درسی است که در مکتب امام آموختیم. اولویت ما, دفاع از استقلال, آزادی و ارزش های انسانی و اسلامی, توجه به محرومین و مستضعین در داخل کشور و جهان و همراهی با آنهاست.

 

4-امام ﴿ره﴾ وهابیت و عربستان سعودی را فتنه ای می دانستند که مجری طرح های امریکایی- اسراییلی برای ارائه بدترین شکل از اسلام و بدنام کردن مسلمانان است. از دید امام(ره) عربستان سعودی علیه وحدت اسلامی است. این پیش بینی امام(ره) امروز با حوادث غیر انسانی از یازده سپتامبر تا جنگ افروزی در کشورهای اسلامی با ظهور جریان انحرافی -منافقانه داعش بنام اسلام و پشتیبانی همه جانبه خادمین صهیونیسم جهانی عینیت یافته است.بر این باوریم که مسئولین و دولت محترم, ضمن تقویت و حفظ وحدت با کشور های اسلامی می بایست سیاستهای فعال و اثرگذاری را نسبت به جریان انحرافی و ارتجاعی وهابیت بکار گیرند و قاطعانه پاسدار عزت و احترام امت اسلامی باشند. نمونه بارز این اقدامات موذیانه آنها را می توان در غفلت از حفظ جان حجاج خانه خدا در حج ، اتهامات بی اساس به حزب الله لبنان و اتهامات در ناامن نشان دادن ایران نام برد.

 

5-در منظرامام﴿ره﴾ "حکومت حق برای نفع مستضعفان و جلوگیری از ظلم و جور و اقامه عدالت اجتماعی" است. پیگیری مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برای ایجاد وضع مطلوب اقتصادی با فرایندی هدفمند و پایدار در چهارچوب قوانین اسلامی, توزیع منابع و امکانات ملی به صورت عادلانه محقق می شود. امروز شاهدیم علیرغم تلاش های شایسته در سالهای گذشته با وضع مطلوب اقتصادی و معیشتی فاصله داریم. امید است با نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل, بسترسازی های مناسب نهضتی اقتصادی را شاهد باشیم که توسعه و رشد اقتصاد ملی و غنی شدن جامعه اسلامی ،اشتغالزایی و کارآفرینی و حرکتهای مولد اقتصادی را در پی داشته باشد. خوش باشد آن روز که پیشر فت در سایه عدالت از مسیر مقاومت حاصل گردد.

 

امروز ایران اسلامی قدرتمند ترین و اثرگذارترین کشور در حل بحرانهای منطقه است. امریکا و دولتهای اروپایی نیز بر این مهم واقفند و اذعان به آن دارند. جمهوری اسلامی ایران به جهانیان ثابت کرد که اهل تعامل و گفتگوی سازنده از موضع برابر است. اما درمکتب امام آموخته ایم که در برابر غاصبین و متجاوزین با نهایت وجود مبارزه کنیم. غارت امول ملت ما با حکم قضایی دادگاه داخلی آمریکا نه تنها هیچ پشتوانه حقوقی ندارد بلکه نقض صریح قوانین بین المللی و نقض احترام به حقوق دیگر ملتها است و از نظر ما دستبرد رسمی به اموال و داراییهای ایران است. ضمن محکوم کردن این اقدام متقلبانه سیاسی از سوی دولت آمریکا که سابقه زیادی در غارت ملتها دارد اعلام می داریم که اتخاذ چنین سیاستهایی مهر تایید دیگری بر دشمنی آشکار نظام سلطه گر با ملت آزاده ایران است. علاوه بر آن پرده دیگری از سیاستهای مزورانه آن مدعیان دروغین حقوق انسانها را آشکار می سازد که در برابر اسناد قطعی جنایات سعودیها چشم فروبسته اند و با ایراد اتهامات بی اساس به دولت جمهوری اسلامی ایران احکام قضایی در غارت اموال ملت را صادر می کنند. این اقدام آنها از منظر قضاوت وجدانهای بیدار وانسانهای آگاه دور نمی ماند و از مسئولین سیاسی جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم پاسخ درخور و شایسته ای به این اقدام باجگیرانه بدهند.

 

در پایان, ما دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان دراروپا، از خداوند توفیق آن را مسئلت داریم که برای حفاظت از نهضت خمینی کبیر در راه رسیدن به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج﴾, سربازی مطیع در کلام و عمل برای رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ﴿مد ظله العالی﴾ باشیم.

 

والسلام علی من إتبع الهدی

 

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

شما اینجا هستید: Home واحد فرهنگی چهاردهم خرداد رحلت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه