ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

معرفی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی منطقه فرانسه

بنام خداوند بخشنده مهربان

کلام آغازین

راهیست راه عشـــق کـــه هیچش کـــــناره نیست
آن جـــا جــز آن کـــه جـان بسپارند چـاره نیست
هر گه که دل به عشق دهی خوش دمی بود
در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست...
حافظ

انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی منطقه فرانسه از پیشگامان فعال در انجمنهای اسلامی در اروپا از زمان تاسیس اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا ست. پنجاه سال از تاسیس اتحادیه می گذرد و انجمن اسلامی منطقه فرانسه در همان سالهای آغازین شروع به فعالیت کرد. دانشجویان بسیاری در این سالها به عضویت انجمن اسلامی این منطقه درآمدند که منشا آثار و برکات علمی و فرهنگی فراوانی بودند. در حال حاضر نیز جمع کثیری از دانشجویان ایرانی مقیم فرانسه در عین جدیت در تحصیل و کسب دانش ، فرصت همکاری با انجمن اسلامی را مغتنم شمرده و برنامه های اثر گذار علمی و فرهنگی را تدارک می بینند.

انجمن اسلامی منطقه فرانسه تشکلی غیر دولتی ،غیر انتفاعی و با هویت مستقل از احزاب و گروههای سیاسی است. ایجاد وحدت و همبستگی و هم یاری میان دانشجویان ایرانی مقیم فرانسه بر مبنای معیارهای اصیل هویت ایرانی اسلامی و تقویت و تثبیت اعتقادات و باورهای دینی و تشریک مساعی در فعالیتهای علمی پژوهشی از مهمترین اهداف این تشکل دانشجویی است.

انجمنهای  اسلامی دانشجویان ایرانی در منطقه فرانسه عضو اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپاست و تابع اساسنامه اتحادیه و اساسنامه منطقه فرانسه اقدام می کند.

در حال حاضر در شهرهای پاریس ، نانسی، لیون، آمین ، استراسبورگ ، رمس و مونپلیه انجمنهای اسلامی دانشجویان فعال می باشند که  با حضور دانشجویان ایرانی در شهرهای دیگر امکان  تشکیل انجمنهای جدید وجود خواهد داشت.

عضویت در انجمنهای اسلامی شهرها و یا تشکیل انجمنهای جدید تابع مقرراتی است که در اساسنامه به تفصیل آمده است.

بر اساس تصمیم نشست مجمع سالیانه منطقه فرانسه مارس 2015 میلادی در پاریس ، محسن رحمانی دبیر انجمن اسلامی منطقه فرانسه ،سعید امینی مسئول علمی و محمد صادقی مسئول فرهنگی منطقه فرانسه هستند.

به پیوست اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی منطقه فرانسه تقدیم می گردد.

شما اینجا هستید: Home ثابت معرفی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی منطقه فرانسه